هورمون شناسی 
  • بدن موجودات زنده از ميليونها سلول زنده تشکيل شده است که در مواجهه با تغييرات داخلي و تحريکات خارجي ميبايست هماهنگي بين آنها حفظ گردد. اين وظيفه بر عهده دستگاه عصبي و غدد مترشحه داخلي است . غدد مترشحه داخلي از طريق آزاد کردن موادي بنام هورمون به داخل خون ، بر روي فعاليت سلول ها اثر مي گذارند .

    آزمایشگاه های تشخیصی به بخش های متمایزی تقسیم می شوند . یکی از بخش های با اهمیت در آزمایشگاه های بالینی بخش هورمون شناسی می باشد.

    بخش هورمون شناسی در آزمایشگاه پاتوبیولوژی دانش با در اختیار داشتن دستگاه های پیشرفته، تست های هورمون شناسی را با روش های بسیار دقیق اندازه گیری می نماید. این بخش مجهز بهدو دستگاه cobas e 411 ، یک دستگاه mindray cl2000i ، یک دستگاه IMMULITE 2000 XPIو یک دستگاهVIDAS بوده که تست های آزمایشگاهی را در سریع ترین زمان ممکن با کیفیت بسیار بالا انجام می دهند.

    آزمایشگاه پاتوبیولوژی دانش با افتخار اعلام می دارد ، در بخش هورمون شناسی خود از روش الکتروکمی لومینسانس ، کمی لومینسانس و ELFAکه از جدیدترین و پیشرفته ترین متدهای آزمایشگاهی در دنیا می باشد، بهره می برد .

    در ضمن لازم به ذکر است این بخش همانند سایر بخش های این آزمایشگاه دارای برنامه‌هاي كنترل كيفي براساس الزامات مرجع سلامت می باشد كه توسط مسئول بخش مربوطه و مسئول کنترل کیفی انجام و نظارت مي‌شود.

كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت متعلق به كلينيك فرجاد مي باشد